Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

AKO SA SPRÁVNE STARAŤ O OČNÉ OKOLIE

Vaše oči a váš pohľad o vás prezradí ďaleko viac, ako si myslíte. Veľakrát totiž nemusíte ani nič vysloviť a vaše oči povedia všetko za vás. Vyspali ste sa doružova? Poslednú dobu sa vám všetko darí? Alebo ste naopak v strese, nič sa vám nedarí, náladu máte pod psa a o kvalitnom spánku počujete len z počutia? O tom všetkom hovorí váš výraz tváre a predovšetkým vaše oči. A okrem toho práve očné okolie je oblasť, kde sa vrásky a príznaky starnutia pleti prejavujú ako prvé! 
Ale nezúfajte, všetko má svoje riešenie a my pre vás máme pár tipov, ako zatočiť s kruhmi alebo vačkami pod očami, mimickými vráskami a ako najlepšie sa starať o očné okolie, aby vaše oči žiarili zdravím a energiou. Dôležité je začať predovšetkým včas. 

 

Od základu

V starostlivosti o pleť je základným pravidlom čistenie pleti a jej dôležité odlíčenie. Ani pri očiach to nie je inak. A to dokonca i v prípade, že sa nelíčite! Cez deň sa vám totiž na pleti nahromadí množstvo nečistôt, ktorých  potrebujete pleť zbaviť. Takže prvá zásada znie čistiť a odličovať. V tomto prípade samozrejme odličovačom očí, ktorý pleť okolo očí zbaví všetkých nečistôt, odstráni make-up a zároveň poskytne dostatočnú starostlivosť, upokojenie a osvieženie. Je k očiam a očnému okoliu veľmi šetrný, takže neriskujete žiadnu alergiu, pálenie alebo začervenanie, ktoré sa ľahko môže vyskytnúť v prípade, že k odlíčeniu a čisteniu očí použijete  bežný čistiaci prípravok, ktorý je určený na čistenie pleti. Na prvotnú starostlivosť o očné okolie je ideálny Osviežujúci očný krém z línie Royal Boost. Okamžite oživí očné okolie explóziou chladivej hydratácie a prepožičia očiam oddýchnutý a viditeľne osviežený vzhľad.

 

Kruhy a vačky pod očami

Základ je v rodine. Pozrite sa na svoju mamičku alebo babku. Pokiaľ ich tiež trápia tmavé kruhy pod očami alebo dokonca vačky, je veľmi pravdepodobné, že to budete mať aj vy.  Gény jednoducho neoklamete. Určite to ale neznamená, že s tým nemôžete nič robiť! Naopak je to skôr signál, že očiam musíte venovať väčšiu starostlivosť a staviť na kvalitnejšie prípravky. Správne očné ošetrenie vyberajte podľa toho, v akej kondícii je vaša pleť, a tiež podľa toho, na koľko rokov vyzerá. S tmavými kruhmi pod očami zatočí Liftingový očný krém so zlatom, ktorý rozjasní očné okolie, poskytne potrebnú hydratáciu a zároveň pomáha redukovať vrásky. Ak trpíte na opuchy a vačky pod očami, pomôže pravidelná masáž očného okolia. Pleť masírujte prsteníkom vždy od obočia a nadočnicového oblúka smerom k vnútornému kútiku, podporíte tým lymfatický systém a opuchy sa zmiernia. Pre väčší efekt pomôže, keď si očný krém necháte v chladničke. Krásne potom chladí a ľahšie si poradí s opuchmi. A pokiaľ potrebujete predsa len kruhy pred očami zakryť, najlepší pomocník bude Biely krémový rozjasňovač, ktorý vám nielen zneviditeľní tmavé miesta a tiene v tvári, ale súčasne i zvýrazní vaše oči, očný make-up a kontúry tváre.

 

Vrásky na obzore

Pokiaľ ste sa už ocitli v štádiu, kedy je potrebné dopriať očnému okoliu nielen hydratáciu, ale i výživu a spevnenie, hľadajte komplexnejšiu starostlivosť. Opäť sa vždy riaďte aktuálnym stavom pleti, vekom a problémom, ktorý chcete riešiť. Okolo štyridsiatky, kedy už vrásky pribúdajú, je pleť oveľa suchšia a kolagén už výrazne ubúda. Po päťdesiatke už je treba sa zamerať na prípravky, ktoré i spevnia očné okolie a majú liftingový efekt. Ak chcete dosiahnuť naozaj viditeľné výsledky, rozhodne sa vám oplatí vybrať jeden krém na deň, ktorý bude predovšetkým hydratovať a chrániť, a ďalší krém na noc, ktorý vám poskytne potrebnú regeneráciu a výživu. Ideálny základ, ktorý by nemal chýbať žiadnej žene, nájdete v podobe Revitalizačného očného krému, ktorý obsahuje exkluzívny komplex RJa ihneď dodá pleti energiu, rozžiari očné okolie, hydratuje a znižuje viditeľné príznaky starnutia. Pre majiteľky zrelej pleti je úplne ideálna Lift Express očná kúra, ktorá okamžite hydratuje, chladí a vypína pleť, redukuje linky a vrásky, a pomáha obnoviť očné kontúry. Krém má navyše keramický aplikátor, ktorý umožňuje jemnú masáž a pomáha tak redukovať opuchy a tmavé kruhy pod očami.

 

 

Buďte ako profesionál

Pleť okolo očí je najviac namáhaná oblasť vašej tváre. Neobsahuje takmer žiadne mazové žľazy a tým pádom je samozrejme oveľa suchšia, náchylnejšia a citlivejšia na negatívne vplyvy vonkajšieho prostredia. Vzhľadom na to, že očné partie majú úplne odlišnú štruktúru kože, potrebujú tiež inú starostlivosť. Preto vždy vyberajte prípravky, ktoré sú určené len na očné okolie. Ak naozaj túžite po ozaj profesionálnom ošetrení, stavte na prípravky s obsahom niozómov, ktoré dopravia účinné látky až do najhlbších vrstiev pokožky a tak majú výrazne efektívnejšie účinky. Môžete si vybrať buď NIO Intenzívne očné sérum alebo NIO Intenzívnu masku na očné kontúry. A nemusí to byť len ako maska, kľudne ňou nahradíte i očný krém, ak nanesiete malé množstvo.