Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

AKO SA ÚČINNE ZBAVIŤ PIGMENTOVÝCH ŠKVŔN?

Tiež patríte do skupiny žien, pre ktoré je téma pigmentových škvŕn nekonečný boj? Snažíte sa ich všemožne zbaviť a stále nič nefunguje? Máte pocit, že nič nezaberá a už ste to dávno vzdali? Alebo ešte stále hľadáte účinnú metódu, ako nevzhľadné hyperpigmentácie vyliečiť? Či už je to tak alebo onak, verte, že na to nie ste sama!

 

Téma pigmentových škvŕn trápi veľkú časť ženskej populácie a trúfam si povedať, že sa skupina žien riešiaca tento problém, neustále rozširuje. Nie je to otázka len žien v staršom veku a po štyridsiatke, ale už i ženy okolo 30. roku riešia tento problém nevzhľadných škvŕn, ktoré im robia neplechu na tvári a na dekolte. Niektoré škvrny môžu byť sotva viditeľné, ale niektoré dokážu urobiť peknú paseku a zakývať riadne s vašim sebavedomím. Snažíme sa všelijak škvŕn zbaviť alebo ich účinne a nenápadne zamaskovať, ale nie vždy sa nám to darí, ako by sme presne chceli. Čo na ne vlastne naozaj platí? Ako vznikajú a ako s nimi zatočiť, keď už sa vám nejaká tá škvrnky objaví?

 

Ako pigmentové škvrny vznikajú?

Pigmentové škvrny sú výsledkom nadmernej produkcie melanínu, kožného farbiva, ktoré určuje farbu pleti. Príčin môže byť hneď niekoľko. Okrem UV žiarenia má vplyv na vznik nevzhľadných škvŕn, tzv. melasmat a chloasmat, ktoré sa najčastejšie objavujú na tvári, spánkach, hornej pere alebo na chrbte ruky, taktiež genetická predispozícia alebo hormonálna dysbalancia. Prvé príznaky sa preto pri mladších ženách objavujú v období tehotenstva alevo vplyvom uživania hormonálnej antikoncepcie. Rizikovou skupinou sú i ženy v menopauze, s ktorou úzko súvisí užívanie hormonálnej liečby. Ďalšou príčinou môže byť ale i užívanie niektorých ďalších liekov a antibiotík, poškodenie pečene, poruchy štítnej žľazy alebo zápaly na koži. Ďalšou skupinou pigmentových škvŕn sú tzv. starecké škvrny ( lentigo senilis alebo lentigo solaris), ktoré sa vyskytujú práve u žien po 40.roku a môžu byť spôsobené ako nadmerným slnečným žiarením, tak aj fyziologickým starnutím kože.

 

Prevencia na prvom mieste

Asi to poznáte. Prevencia je proste základ. A pri pigmentových škvrnách to platí dvojnásobne. Nie je nič účinnejšie než sa maximálne chrániť, aby radšej žiadna škvrnka nevznikla než potom riešiť príčinu podcenej starostlivosti. Na vznik pigmentových škvŕn majú vplyv ako UVB lúče, tak aj UVA lúče a koža reaguje už na veľmi nízku hladinu UV žiarenia. Pokožka je tak ohrozená celý rok, pretože i chladné svetlo môže aktivovať tvorbu melanínu, Preto ženy trpiace na hyperpigmentáciu musia myslieť na ochranu pokožky počas celého roku, kedy by mali používať prípravky s ochranným faktorom. Pomôžu Vám i naše prípravky vyvinuté a vyrobené vo Švajčiarsku  NIOBLU WHITE, NIOBLU COLLAGEN a NIOBLU YOUNG, ktoré majú vo svojom zložení prírodný ochranný faktor ORYZANOL, ktorý zachytáva ultrafialové žiarenie na povrchu pleti, bráni jeho preniknutiu do pleti a pôsobí tak ako prírodný filter UVA a UVB žiarenia a súčasne ako antioxidant. Bráni vzniku pigmentových škvŕn a vyrovnáva farebný tón pleti. Pokiaľ sa ale chystáte stráviť na ostrom slnku dlhší čas, použite prípravky s vysokým chemickým ochranným filtrom.

 

Čo robiť, keď sa už pigmentová škvrna objaví?

Chránite svoju pleť, a predsa ste nejakú tú pigmentovú škvrnu objavili? Nevadí! Pokiaľ sa tak stane, je dobre začať problém riešiť ihneď. Čím skôr začnete, tým je väčšia nádej na úspešnú liečbu a rýchlejšie výsledky. Našťastie už dnes existujú prípravky s veľmi účinným zložením, ktoré dokážu s pigmentáciami bojovať a účinne ich eliminovať. Dôležité je však nezabúdať na každodennú pravidelnú starostlivosť o pleť. Pokiaľ chcete začať riešiť pigmentové škvrny, je dobre začať koncentrovanou starostlivosťou a hĺbkovým sérom.

 Na efektívny boj s pigmentovanými škvrnami nezabúdajte ani na pravidelnú regeneráciu pokožky pomocou hĺbkových pleťových masiek alebo peelingu. Na to vám poslúži Jemný peeling alebo NIO Anti-ageing pleťová maska, ktorá pomocou niozómu NIO-Age znižuje oxidačný stres, zvyšuje hydratáciu, rozjasňuje, omladzuje, chráni pleť a pôsobí protizápalovo, navyše obsiahnutý Glukonolakton bráni v hlbších vrstvách pleti degradácii kolagénu a elastínu, chráni pleť pred poškodením vplyvom ultrafialového žiarenia.

Profesionálna starostlivosť v pohodlí domova

Investujte do kvalitného čistenia pleti a doprajte si doma čistenie s AHA kyselinami, ktoré pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky a podporuje regeneráciu pleti. Zároveň vďaka tomu  zlepšíte vstrebávanie všetkých prípravkov, ktoré na pleť následne použijete a zaistíte ich vyšší účinok pri redukcii pigmentových škvŕn. Jemné čistiace mlieko s AHA kyselinami intenzívne vyčistí pleť a poskytne jej oxfoliačný účinok bez toho, aby dráždilo pokožku. Receptúra s obsahom kyseliny hyalurónovej, hodnotných olejov, šťavy z aloe, rastlinných výťažkov, AHA kyselín a glukonolaktonu necháva pleť hebkú, žiarivú a bohato hydratovanú. Ako druhý krok odporúčame moderné  Multifunkčné pleťové tonikum s AHA kyselinami, ktoré je nevyhnutnou súčasťou každodennej rutiny čistenia pleti. Dôkladne odstraňuje posledné zvyšky čistiaceho prípravku a nečistôt, vykonáva jemnú exfoliáciu a priopravuje pleť na príjem účinných látok obsiahnutých v následnej starostlivosti o pleť.

 

A čo tak sérum?

Pokiaľ chcete s pigmentovými škvrnami naozať zatočiť stavte na séra. Tie obsahujú koncentrované ingrediencie, ktoré prenikajú hlboko do pokožky a dokážu tak zaistiť ovela intenzívnejšie ošetrenie než pleťový krém. Naviac si môžete vybrať presne také, ktoré svojim zložením zodpovedá presne vašim potrebám a doplní tak bežnú každodennú starostlivosť o pleť. Prípravky taktiež vyberajte podľa aktuálneho obdobia! Na jar, keď už pribúda čoraz viac slnečných dní, je veľmi vhodné dbať na prevenciu ešte viac a po lete, keď už ste nejaké tie pigmentové škvrny získali, tak s nimi bezodkladne zatočte.  Môžete sa spoľahnúť na prípravky s obsahom retinolu a ďalšie intenzívne produkty, ktoré podporujú obnovu buniek. Určite sa vám tiež oplatí doplniť pravidelnú starostlivosť o preventívne prípravky s rozjasňujúcimi zložkami, ktoré zabránia tvorbe ďalších pigmentácií.  Vyskúšať môžete  NIO Intenzívne sérum na pigmentové škvrny s resveratrolom, ktorého receptúra je výsledkom jedinečnej technologickej inovácie,  vďaka niozómom NIO- Oxy a NIO- Light, AHA kyselín nekompromisne redukuje výskyt pigmentových škvŕn. Výsledkom je mladistvá, žiarivá, rovnomerne sfarbená pleť so zjednoteným tónom.