Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

AKO SA ZBAVIŤ AKNÉ RAZ A NAVŽDY

Asi neexistuje nikto, kto by sa s tým nestretol a koho by to niekedy nepotrápilo. Akné a rôzne formy pupienkov nie sú len výsadou teenagerov, ale dokážu pekne potrápiť i v dospelom veku. Akonáhle sa objavia, robíme všetko pre to, aby sme sa ich zbavili. A niet sa čomu čudovať. Akné totiž na pleti vie urobiť peknú neplechu a dosť často i poriadne zamáva našim sebavedomím. Ako sa ho ale naozaj zbaviť?

 

Akné je chronické zápalové ochorenie, ktoré veľmi úzko súvisí s hormonálnou rovnováhou. Práve hormóny  totiž do istej miery riadia aktivitu mozgových žliaz a spôsobujú ich nadmernú aktivitu, čím následne dochádza k upchávaniu pórov a ku vzniku zápalov. Súvislosť s hormonálnou aktivitou je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa akné najčastejšie vyskytuje v puberte, kedy sa mení hormonálna skladba. Dosť často sa ale stáva, že akné sa vyskytuje i v dospelom veku. Dokonca až 50% žien sa sťažuje, že v dospelosti ich rôzne pupienky a akné trápi. Ako teda správne tušíte, na vine nie sú len hormóny, ale svoju úlohu pri vzniku akné hrajú i ďalšie faktory, ako je stres, strava, lieky, fajčenie, ale i nevhodná starostlivosť o pleť.

 

DÔLEŽITÉ JE RIEŠIŤ PRÍČINU

Najdôležitejšie v starostlivosti o aknóznu pleť je predovšetkým riešenie príčiny a nielen následku. Preto sa odborníci vo výskumných laboratóriách Jafra rozhodli, že vytvoria taký rituál starostlivosti o pleť na akné, ktorý by fungoval pre všetky vekové kategórie, od mladistvých až po dospelých. A tak vznikla nová rada Clear Smart, ktorá je holistickým riešením pre ženy i mužov všetkých vekových kategórií a všetkých typov pleti, a ktorá sa zameriava predovšetkým na zdravý mikrobióm pokožky. Vďaka účinným ingredienciám ako materská kašička, ferment z medu čiernych včiel a kyselina salicylová dokáže zaistiť čistejšiu pleť už za 7 dní.

 

ZÁKLADOM JE ZDRAVÝ MIKROBIÓM

Rada Clear Smart pomáha nielen pri hojení, ale predovšetkým pôsobí preventívne proti vzniku zápalov. Jej hlavným mechanizmom účinku je udržanie a zaistenie zdravého mikrobiómu kože. Mikrobióm je vlastne taký ekosystém tvorený súborom baktérií, ktoré sa prirodzene vyskytujú na pleti a udržujú ju zdravú a v dobrej kondícii. Akonáhle dôjde k narušeniu a nerovnováhe mikrobiómu pokožky, "zlé" baktérie premôžu baktérie "dobré" a dochádza k vzniku zápalov.

 

AKO VZNIKÁ PUPIENOK

Ako sme sa už zmienili, pri vzniku pupienkov hrá významnú úlohu niekoľko rôznych faktorov. Celý proces ale začína vo chvíli, kedy sa zvýši aktivita mazových žliaz a dochádza nadprodukcii kožného mazu. Ten sa následne mieša s odumretými kožnými bunkami, vzniknutá zmes sa usádza v póroch a vytvára takzvanú zátku. V upchatých póroch tak veľmi ľahko dochádza k premnoženiu baktérií, ktoré vyvolávajú zápal a spôsobujú sčervenanie a vznik pupienkov.

 

ZLEPŠENIE UŽ ZA 4 TÝŽDNE

Riešením celého problému je prerušenie cyklu nadprodukcie kožného mazu- baktérie- pupienok. Preto Jafra vytvorila taký rituál starostlivosti o pleť, ktorý rieši všetky príčiny súčasne- pôsobí proti upchávaniu pórov, redukuje nadprodukciu kožného mazu, ničí škodlivé baktérie a obnovuje zdravý mikrobióm kože. Zároveň ale poskytuje pleti dostatočnú hydratáciu, aby sa predišlo vedľajším účinkom, ktorými sú veľmi často začervenalá a presušená pleť. Už počas 4 až 6 týždňov dochádza k výraznému zlepšeniu pleti a redukcii akné i zápalov.

 

Konečne  vás už  teda nemusí akné trápiť. Rada Clear Smart dokáže doslova zázraky a zaistí krásnu a zdravú pleť. A aby ste mali ešte väčšiu istotu, že produkty naozaj fungujú, môžete sa pozrieť na porovnávacie fotografie, kde uvidíte pleť pred používaním rady Clear Smart a výsledky na pleti po 6 týždňoch používania.