Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ OPAĽOVACÍ KRÉM?

Máte radi krásne opálenú pokožku a nemôžete sa každý rok dočkať až začnete chytať bronz? Alebo sa naopak snažíte slnečnému žiareniu čo najviac vyhnúť? Či už patríte do akejkoľvek kategórie, v lete sa slnečnému žiareniu skratka nevyhnete. Ako sa ale nespáliť, zabrániť vzniku nepekných pigmentových škvŕn a zaistiť, aby vaša pokožka zostala zdravá a opálenie vydržalo čo najdlhšie? Recept je jasný! Vybrať si tie správne prípravky a naozaj ich poctivo používať. Vaša pokožka sa vám za to určite poďakuje.

Priateľ alebo nepriateľ?

Slnečné žiarenie je pre vás životne dôležité. Je zdrojom všetkej energie a pre ľudské telo je taktiež zdrojom vitamínu D. Ale okrem všetkých pozitívnych vplyvov sa môže pre našu pokožku stať veľkým nepriateľom. Nadmerné slnenie a vysoké dávky UV žiarenia majú na náš organizmus veľmi negatívny vplyv a môžu spôsobiť rôzne poškodenia, mnohokrát i nevratné. Koža omnoho rýchlejšie stárne, vznikajú vrásky, oslabuje sa imunitný systém a v krajnom prípade môže dôjsť k rozvoju melanómu a rakoviny kože.  Preto je pre našu pokožku dôležité jej poskytnúť maximálnu ochranu pre zachovanie jej zdravia! Pamätajte si, že tu rozhodne platí heslo, že prevencia predovšetkým.

Mýtus alebo pravda

Máte pocit, že keď sa nenatriete alebo použijete prípravky s minimálnym ochranným faktorom, docielite rýchlejšie a väčšie opálenie? Omyl! Pokiaľ pokožku nebudete dostatočne chrániť, spáli sa a rýchlo sa ošúpe. To nakoniec všetci dobre poznáme. Pokiaľ ale siahnete po kvalitnom vodeodolnom prípravku s dostatočne vysokým ochranným faktorom obohateným o ďalšie výživné látky, vaše opálenie bude pozvoľné a oveľa trvanlivejšie. A nie je práve toto lepšia varianta? Práve preto všetky prípravky novej generácie kozmetiky na opaľovanie NIOBLU SUN kombinujú niekoľko účinných ochranných filtrov proti UV žiareniu, infračervenému žiareniu a viditeľnému svetlu a tým zaisťujú širokospektrálnu ochranu kože. Ich ľahká, vodeodolná textúra a nemastná receptúra bez obsahu oxybenzónov, oktinoxátov, ftalátov a parabénov ich predurčuje ku každodennému použitiu pre všetky vekové kategórie. Inovatívna receptúra zahrňujúca kultivované kmeňové bunky červených hrozien vinnej révy, hydrolyzovaný sójový proteín, karnaubský vosk, ricinový olej a vitamín E má silné antioxidačné účinky, poskytuje bohatú hydratáciu, eliminuje škodlivé účinky vonkajších vplyvov na pokožku, chráni kmeňové bunky epidermy pred poškodením UV žiarením, chráni pokožku pred starnutím spôsobeným svetlom, pôsobí proti rozkladu kolagénu a elastínu, urýchľuje vlastný proces obnovy pokožky a zaisťuje jej trvalé omladenie.

Ako sa vyznať v číslach?

V posledných rokoch sa odporúča používať prípravky s čo najvyšším SPF, pretože žiarenie je omnoho intenzívnejšie. Vždy závisí od dennej doby, ročnom období, nadmorskej výške, kde sa práve nachádzate. Pri výbere prípravkov hraje dôležitú úlohu tiež váš fototyp. Čím viac pigmentu mú koža, tým lepšiu má prirodzenú ochranu pred škodlivým slnečným žiarením. Ochranný faktor alebo SPF určuje maximálnu dĺžku pobytu na slnku bez rizika, než dôjde k jej poškodeniu vplyvom slnečného žiarenia. Všeobecne sa predpokladá, že človek môže bez ochrany byť na slnku maximálne 15 minút bez toho, aby pokožka nesčervenela. Pri veľmi citivých typoch je to dokonca  len 10 minút. A číslo ochranného faktora udáva, o koľko dlhšie po natretí môžete pokožku vystaviť slnečnému žiareniu. Je to jednoduchá matematika, stačí vynásobiť pätnásť minút číslom SPF a hneď viete, ako dlho môžte zostať na slnku. Teraz už len stačí to správne dodržiavať! Preto pokiaľ chcete naozaj maximálne chrániť svoju pokožku i svoje zdravie, mali by ste si vybrať prípravky s SPF 50, ktoré vám poskytnú tú najlepšiu ochranu. Vyskúšať môžete napríklad Opaľovací krém SPF 50+. A jemnú detskú pokožku bez kompromisu ochráni Opaľovací krém pre deti SPF50+.

Dodržiavajte pravidlá

Ochranný prípravok nanášajte vždy minimálne 15  minút pred pobytom na slnku. Aplikujte ho vždy v dostatočnom množstve! Odporúčame 2mg/cm2, dospelý človek tak na jedno natretie spotrebuje 40 až 50g krému. Myslite tiež na to, že ochranné faktory sa nesčítajú! 

Ak teda bežne používate denný krém s SPF 15 a potom si nanesiete make-up SPF 20, ochranný faktor, ktorý chráni vašu pleť je maximálne 20. Preto je treba v letných mesiacoch na denný krém ešte použiť opaľovací krém s vyšším ochranným faktorom alebo vybrať taký prípravok na deň, ktorý vám poskytne potrebnú hydratáciu a výživu a zároveň i vysokú ochranu proti slnku. V tomto prípade vám veľmi dobre poslúži NIO Opaľovací krém na tvárr SPF50+ alebo NIO Anti-smog ochranný fluid, ktorý síce na sebe nenesie označenie SPF, obsahuje ale rovnaké organické a hybridné UV filtre ako napríklad Opaľovací krém SPF 30 a jeho účinnosť proti UVA a UVB žiareniu je garantovaná. A navyše ochráni vašu pleť i pred voľnými radikálmi, dusitanmi, dusičnami, aromatickými zlúčeninami, PCB a ďalšími molekulami škodlivými pre pleť.

Nezabudnite na starostlivosť o pokožku po opaľovaní

Slnečné žiarenie pokožku vysušuje, a preto je nevyhnutné jej dodať vlhkosť a pružnosť pomocou prípravkov po opaľovaní. Čo teda robiť po opaľovaní? Najskôr pokožku šetrne umyte od piesku, potu, chlóru, slanej vody a zvyškov opaľovacieho krému. Použiť môžete Upokojujúci vlasový a telový šampón po opaľovaní, ktorý ošetrí nielen vašu pokožku, ale dodá potrebnú hydratáciu a výživu i vašim vlasom. Potom pokožku dôkladne ošetrite NIO Upokojujúcim mliekom po opaľovaní, ktoré pokožku upokojí, bohato ju vyživí, obnoví hladinu vlhkosti, zabráni prípadnému začervenaniu a rovnako predĺži efekt opálenia. Mlieko po opaľovaní sa nebojte používať i v dňoch, kedy sa neopaľujete, pretože pokožka sa vyrovnáva so slnkom niekoľko dní.