Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ PARFÉM?

Vôňa je najsilnejší zmyslový vnem, ktorý je schopná naša pamäť zaznamenať. Dokonca informácie prichádzajúce nosom spracováva náš mozog oveľa rýchlejšie ako tie, ktoré prichádzejú ústami, keď napríklad niečo ochutnávame. Vône sú jednoducho spojené s emóciami, zážitkami a spomienkami, ktoré je človek schopný si následne pamätať  celý život. A preto sú tiež skvelým darčekom, ktorý vždy vykúzli úsmev na tvári.

 

Ako vlastne vône fungujú?

Výroba vôní je vlastne umenie. Žiadna toaletná voda alebo parfém by neexistovali bez jedinečných a nádherných ingrediencií. Ale ako vlastne vône fungujú? Každá vôňa sa skladá z troch vonných vrstviev, z ktorých sa jednotlivé tóny uvoľňujú podľa prchavosti. Vysoké tóny alebo hlava vytvára prvý dojem, po jej odoznení prichádza na rad srdce a posledné, základné nízke tóny prchajú veľmi pozvoľne. Vo všetkých fázach rozvíjania vône sa kladie dôraz predovšetkým na harmonický a stály priebeh.

 

Prečo práve JAFRA?

JAFRA patrí celosvetovo medzi päť najväčších producentov vôní a na jej tvorbe a dizajne spolupracuje s tými najznámejšími domami, ktorými sú Givaudan, Firmenich a IFF. Práve títo výrobcovia patria medzi jednotky na trhu a vytvárajú vône i pre tie najslávnejšie brandy ako je napríklad Gucci, Dior, Giorgio Armani, Calvin Klein, Paco Rabanne alebo Dolce&Gabbana. Vône JAFRA prichádzajú naozaj z tých najlepších rúk.

 

Toaletka alebo parfém? Aký je v tom rozdiel?

Podľa percenta parfémovej konzistencie alebo pomeru vody, alkoholu a vonných látok, rozlišujemevône na niekoľko typov. Parfém je najkoncentrovanješou formou vône a obsahuje 15-40% vonných zložiek. Má hustejšiu konzistenciu, preto sa väčšinou predáva bez rozprašovača a pri aplikácii stačí na kožu naniesť len pár kvapiek. Cenovo sa pohybuje väčšinou veľmi vysoko práve vďaka vysokému obsahu vonných ingrediencií. Druhou najväčšou koncentráciou vonných látok, a to 8-15%, majú parfémové vody alebo Eau de Parfum (EdP). Cena týchto flakónov je teda samozrejme nižšia, ale intenzita vône si zachováva vysokú účinnosť. Najrozšírenejším produktom vo svete vôní je Eau de Toilette (EdT) alebo toaletná voda, ktorej koncentrácia vonných látok sa pohybuje v rozmedzí 4_8%. Vďaka nižšej intenzite je vhodnou vôňou pre všetkých, ktorí nemajú radi ťažký parfém, hodí sa tiež viac na letné obdobie a je perfektný doplnok na akékoľvek voľnočasové aktivity a šport. Ľahká vôňa s obsahom vonných zložiek medzi 3-5% je kolínska voda alebo Eau de Cologne (EdC). Nenechajte sa zmiasť, kolínska voda nemusí byť záležitosťou len pánskou, i keď ju muži používajú najčastejšie práve pre jej jemnú a nevtieravú vôňu, vďaka čomu je vhodná na použitie na tvár. Jej tóny rýchlejšie vyprchajú a dá sa požiť i kedykoľvek počas dňa na ľahké osvieženie.

 

Ako vône použiť, aby voňali čo najdlhšie?

V prípade klasickej parfémovej vody je najvhodnejšie ju aplikovať na najteplejšie miesta, kde vám prúdi krv, ako je predlaktie, krk alebo za ušami. Oveľa väčšiu intenzitu a dlhšiu trvanlivosť docielite nanesením EdT hneď po kúpeli, kedy je vaša koža ešte teplá a vlhká. Vonné zložky sa tak rýchlejšie vpijú do kože a zaistia intenzívnejšiu vôňu. Parfémové vody sa niekedy odporúčajú na večerné udalosti alebo v zime, pokiaľ teda máte radšej menšiu intenzitu vône, siahnite radšej po toaletnej vode, ktorá sa skvele hodí k bežnému dennému noseniu. Toaletku môžete aplikovať i na oblečenie, ale vždy je to lepšie vyskúšať, aby vám nezanechala na oblečení škvrny.

 

Ako správne vyberať vôňu?

Pokiaľ vyberáte vôňu ako darček, vždy myslite na osobnosť samotného nositeľa, pre ktorého vôňu vyberáte. Či už je to žena, či muž. Čo má rád alebo čo ho baví? V akom prostredí sa pohybuje? Aké vlastnosti, pocity alebo situácia sa vám, pri pomyslení na daného človeka, vybaví? Niekedy to môže byť trochu oriešok, preto aby pre vás vyberanie bolo ľahšie, spísali sme pre vás niekoľko tipov, ktorá vám zaručene pomôžu trafiť sa do čierneho.

 

Zaručené tipy pre ženy

Hľadáte vôňu pre ženu, ktorá miluje dobrodružstvo a najlepšie sa cíti v športovom oblečení? Tak stavte na Navigo Femme alebo Reflection Radiance. Dominantnú, nezávislú ženu potešia luxusné podmanivé vône, ktoré pritiahnu pozornosť jej okolia. Presne pre takú tu je Adorisse Night alebo Orchid Blossom. Dáme, ktorá má rada eleganciu, klasiku a potrpí si na kvalitu, by sa mohla páčiť Gardenia Blossom, Adorisse Velvet alebo Diamonds Blush. Ak sa nemôžete rozhodnúť, osvedčeným tipom je určite Flores alebo Paris et Moi, s ktorými určite nešliapnete vedľa.

 

Najlepšie tipy pre mužov

Športovejšie založení muži, ktorí majú radi voľnočasové oblečenie, a kravatu u nich naozaj neuvidíte, nedchne Navigo Homme alebo Xclusive Speed. Protikladom práve zmieneného charakteru sú muži, ktorí vyznávajú tradície a hodnoty. Tu odporúčame staviť na sofistikovanejšie vône, ako je Absolute Leather alebo Legend. Decentná kombinácia citrusov, bergamotu a santalového dreva s ľahkou štipkou kardamómu je skvelá voľba takmer pre každého muža. Pre tieto prípady je tu Legend Hero alebo Absolut 56. Mladšie ročníky ocenia vôňu Xclusive.