Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

NIOZÓMY - PREVRATNÝ OBJAV, KTORÝ MENÍ ZAŽITÉ PREDSTAVY

Riadite sa pri výbere kozmetického prípravku zoznamom ingrediencií, ktoré obsahuje? To robíte správne! Ale zamýšľali ste sa niekedy nad tým, či tieto mnohokrát hodnotné látky po aplikácii kozmetického prípravku naozaj doputujú až tam, kde môžu rozvinúť svoje účinky, a nezostanú len na povrchu pleti?

V posledných rokoch sa v kozmetických prípravkoch kladie dôraz predovšetkým na prírodné ingrediencie, antioxidanty, vitamíny a hydratačné zložky. To je samozrejme úplne správne a nedá sa tu čokoľvek vytknúť. Na trhu je také veľké množstvo produktov rôznych kozmetických značiek doslova nabitých týmito látkami.

Problém ale nastáva vo chvíli, kedy majú všetky hodnotné prísady preniknúť do hĺbky pleti. Ľudská koža totiž funguje ako bariéra, ktorá má nás predovšetkým chrániť pred cudzorodými látkami, a jej priestupnosť je tak výrazne eliminovaná.

Najvrchšia vrstva kože zložená zrohovatelou vrstvou prirodzene odpudzuje vodu, čo môžeme spozorovať napríklad pri sprchovaní- voda po pokožke steká a určite sa do nej nevstrebáva. Hlbšie vrstvy pokožky zasa naopak neprepúšťajú oleje/tuky, pretože prirodzene obsahujú viac vody, a ako je dobre známe, voda sa s olejom prirodzene nemusia. Ako teda môžeme dostať všetky tie hodnotné, vo vode či v tuku rozpustné účinné látky hlboko do pleti?

Odpoveďou sú NIOZÓMY. Niozómy sú fantastickým výsledkom výskumu nanotechnológií. Sú to vezikuly = nosiče/transportéry vo veľkosti 30-80 nanometrov, ktoré vďaka svojim vlastnostiam a veľkosti prenikajú až do najhlbších vrstiev pokožky. Vnútri týchto nosičov sú "uzamknuté" aktívne účinné látky, a to ako tie vo vode, tak i v tuku rozpustné. Úlohou niozómov je starostlivo zachovať účinné látky vnútri, chrániť ich pred degradáciou a oxidáciou a dopraviť ich do najhlbších vrstiev pokožky. Vďaka tomu prenikajú účinné látky tam, kde sa môžu naplno rozvinúť a tak vykazovať výrazne efektívnejšie účinky.

Možno vám niozómy pripomínajú iné, už dlho známe nosiče - lipozómy. Niozómy ale majú oproti lipozómom množstvo výhod. Viažu v sebe ako v tuku, tak i vo vode rozpustné účinné látky, sú niekoľkonásobne menšie a tak oveľa ľahšie prenikajú do hĺbky pokožky, sú rovnako stabilnejšie a čistejšie ako lipozómy a sú tak úplne hypoalergénne. Vďaka niozómom sa tak účinné látky výrazne dostávajú do cieľových vrstiev pokožky, sú stabilnejšie, účinnejšie a oveľa dlhšie aktívne.

S výsledok? Ten je viditeľný na prvý pohľad. Pleť je vyplnená, spevnená, rozjasnená a viditeľne omladená. Vyskúšajte sami!