Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

PLASTICKÁ OPERÁCIA BEZ SKALPELU? IDE TO VÔBEC?

Starnutím pleti sa v posledných rokoch zaoberá tisíce odborníkov po celom svete a snažia sa neustále vymýšľať  nové veci a ešte viac zdokonaľovať účinné technológie. Naozaj ale môžeme niektorým metódam a prípravkom veriť? Existuje zázrak modernej doby a kozmetiky? A je vôbec nejaká možnosť predísť plastickej operácii a klasickej estetickej medicíne len vďaka používaniu kozmetických produktov? Tá možnosť tu skutočne je! A minimálne stojí za skúšku ešte predtým, než sa rozhodnete pre skutočný invazívny zákrok! Neveríte? Pokúsime sa vám teraz aspoň trochu poodhaliť kúsok toho technologického pokroku a možno vám i objasniť, ako skutočne môžete vašej pleti dopriať to najlepšie.

 

Kozmetika versus kozmeceutiká

Poznáte pojem kozmeceutiká? A viete aký je rozdiel medzi kozmetikou a kozmeceutickými prípravkami? Len nepatrný rozdiel v slovách, a predsa sa prípravky nedajú zamieňať. Termín "kozmeceutiká" zaviedol približne pred 20 rokmi známy americký dermatológ Albert Kligman. V jeho pojatí tento termín vznikol spojením slov "kozmetiká"  a "farmaceutiká" znamená prechodnú skupinu prípravkov medzi kozmetickými a farmaceutickými prípravkami. Prvopočiatkom bol teda impuls od svetových dermatológov posunúť hranice možností kozmetiky od funkcie dekoratívnej  a ošetrujúcej omnoho ďalej. Cieľom bolo udržanie žiadúceho stavu a ešte ďalšie zlepšenie súčasného stavu a vzhľadu pleti. Termín "cosmeceutical"  sa vždy týka použitých surovín, spôsobu spracovania a finálnych výrobkov, ktoré predstavujú skutočný vrchol súčasných kozmetických možností.

 

Čím sa od seba líšia?

Kozmeceutiká sú prípravky obsahujúce také látky alebo v takých koncentráciách, aby mali terapeutické účinky na pokožku. Pôsobia hĺbkovo v koži a neriešia len následky, ale odstraňujú i hlavne príčinu kozmetických a zdravotných problémov, ako je napr. povädnutá pleť, vrásky, akné, kožné problémy a pod. Zameriavajú sa na podporu a obnovu vlastných  mechanizmov  kože, majú tzv. imunomodelačný účinok, čo znamená, že riešia už vzniknuté problémy a nepôsobia len ako prevencia. Obsahujú aktívne látky v mnohonásobne vyššej koncentrácii a ovplyvňujú tak procesy prebiehajúce vnútri buniek, napr. peptidy, ktoré umožňujú omladiť kožu a stimulovať jej rezervy, pomáhajú udržať dobrý stav a kondíciu pleti. Sú posledným krokom medzi základnou starostlivosťou o pleť a estetickou medicínou. Napomáhajú hojeniu, zlepšujú stav kože i po zákrokoch, kde udržiavajú dlhodobo dobrý stav. Vďaka vysokému obsahu aktívnych látok prípravky stimulujú, ošetrujú, regenerujú, zlepšujú elasticitu, spomaľujú procesy starnutia pokožky, majú vplyv na hydratáciu a hyperpigmentáciu.

 

Aké sú to prípravky?

Z našich rád je to práve celá línia JAFRA PRO, ktorá sa radí medzi kozmeceutiká a dáva tak vašej pleti príležitosť nového začiatku. Bola vyvinutá na základe dvojročného spoločného výskumu s poprednými svetovými dodávateľmi surovín a vedeckými pracoviskami a stojí za ňou MUDr. Randal Haworth z Beverly Hills, člen a vyslanec americkej rady plastickej chirurgie, ktorý patrí k svetovo najuznávanejším inovátorom a odborníkom v obore estetickej a plastickej chirurgie.

JAFRA PRO bola vyrobená na základe multidimenzionálnej technológie, vďaka ktorej pomáha napodobniť vzhľad a vlastnosti mladistvej pleti. S klinicky preukázanou účinnosťou prináša znateľné výsledky už behom púhych 24 hodín a významné, viditeľné zlepšenie po 4 týždňoch používania. Zachovanie a obnovenie štruktúry mladistvej pleti vyžaduje zlepšenie pevnosti pokožky, zmiernenie ochabovania pokožky- zvýšenie odolnosti voči gravitácii a zníženie výskytu jemných liniek a hlbokých vrások. JAFRA PRO rieši všetkých sedem dimenzií viditeľne mladšej pleti: stála hydratácia pokožky; pokožka pôsobí sviežo a vitálne; má zjednotený vzhľad; je pevná, pružná a vláčna; preukazuje nízky výskyt jemných liniek a vrások; pokožka je kľudná bez zápalov alebo začervenaní; tvárové kontúry sú pevné a vypnuté. Patentovaný multidimenzionálny komplex je súčasťou všetkých výrobkov JAFRA PRO  a jeho úlohou je zaistiť optimálnu účinnosť všetkých vo výrobkoch obsiahnutých aktívnych látok získaných z prírodných zdrojov alebo vyvinutých biotechnologickými procesmi.

 

Sú naozaj pre každého?

Takže pokiaľ máte pocit, že vaša pleť naozaj potrebuje to najlepšie a je načase jej dopriať poriadnu starostlivosť, tak ste na správnom mieste. Kozmeceutická línia JAFRA PRO je naozaj vhodná pre všetkých bez ohľadu na vek. Či už chcete svojej pleti dopriať nárazový lifting alebo dlhodobejšiu kvalitnú starostlivosť. A pokiaľ si stále nie ste svojím výberom istí, obráťte sa na naše kozmetické štúdiá, kde sú vám k dispozícii naše vyškolené kolegyne.