Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

SLNKO VO VLASOCH: ŠKODÍ ALEBO POMÁHA?

Prázdniny a leto sú pre vlasy vždy tak trochu zaťažkávajúcim obdobím. Najskôr sa zdá, že im slnko a chlór nevadí. Svoju nespokojnosť totiž dávajú najavo s opozdením. Preto zabráňte vysušeným končekom a vyblednutej farbe, pokiaľ je čas! Ak chcete mať teda i po skončení leta vlasy lesklé a zdravé, skúste dodržiavať niekoľko zásad. Nie je to žiadna veda a stačí len chcieť.

Vysoké teploty, intenzívne slnko, chlór a soľ sa na vlasoch dokážu poriadne podpísať. Pamätajte, že základom je vždy hydratácia! Pamätajte, že základom je hydratácia! Doprajte si šampón, kondicionér i masku, ktoré vlasy vyživia, ale zároveň i zregenerujú. Vlasy zbytočne nefénujte. Pokiaľ už vlasy potrebujete rýchlo vysušiť, znížte teplotu fúkania na minimum. Pokiaľ je to len trochu možné, nechajte vlasy prirodzene uschnúť. A nikdy nechoďte spať s mokrými vlasmi! Budú se vám tak viac lámať a krepovatieť. A to predsa nechcete.

 

 

Ostré slnečné lúče

Intenzívne slnečné lúče vlasy extrémne zaťažujú, oslabujú a vysušujú. V kombinácii so slanou a chlórovanou vodou sa tak nie je čomu diviť, že vlasy strácajú elasticitu, lesk a farbu. Pokiaľ sa hneváte pri rozčesávaní, na pomoc si zoberte Sprej na ľahké rozčesávanie a lesk vlasov. V nepriaznivom počasí sa vám ale oplatí zadovážiť si nejakú pokrývku hlavy, v ktorej sa budete cítiť dobre. Nielen, že tým ochránite svoje vlasy, ale budete mať i skvelý módny doplnok.

 

Kondicionér a maska nestačí

Starostlivosť o vlasy ale nekončí  len rituálom vo forme šampónu, kondicionéru a masky.

Po návrate z dovolenky, kde vlasy podliehajú poriadnej dávke slnečných lúčov, vody a väčšiemu poteniu, doprajte im poriadnu porciu regenerácie. Nezabúdajte ale ani na pokožku hlavy, ktorá dostáva v letnom období tiež poriadne zabrať. Aby vám nezostali následky v podobe pálenia kože alebo lupín, doprajte si poriadne ošetrenie. Použite Regeneračnú kúru na vlasy a pokožku hlavy. Vďaka jedinečnému zloženiu posilníte vlasy, dodáte im potrebnú výživu a hydratáciu a zregenerujete i pokožku hlavy.

Ak sú vaše naozaj oslabené a potrebujete im dopriať dávku výživy a hydratácie, vsaďte na Vyživujúci olej na vlasy, ktorý je bohatý na proteíny, lipidy, vitamíny, antioxidanty a prírodné UV filtre. Vlasy nielen vyživuje, ale taktiež chráni pred škodlivým UV žiarením. Extrakty z unikátnych bylín Amazónie, argánový olej a maslo Murumuru napomáhajú rekonštrukcii vlasov a prenikajú hlboko do každého vlasového vlákna, vlasy intenzívne hydratujú, poskytujú vysoký lesk a zanechávajú zdravší, hodvábny vzhľad.

                                                         Trápia vás rozštiepené končeky?

Rozštiepené končeky vlasov nie je nič, čo by nás v tomto období mohlo prekvapiť,dokážu ale pekne  otráviť. Nemusíte sa hneď vrhať po nožničkách a skracovať vlasy o desiatky centimetrov, stačí, ak si vyberiete potrebné ošetrenie a doprajete vlasom niečo naviac.  Sérum proti  štiepeniu vlasov je jedinečný vlasový prípravok, ktorý intenzívne hydratuje, regeneruje a nekompromisne  chráni pred voľnými radikálmi. Účinne odstraňuje problém štiepenia vlasov, regeneruje vlasové končeky a proti štiepeniu pôsobí i preventívne. Dodáva vlasom žiarivý lesk a eliminuje ich krepovatenie. Obsiahnutý olej z hroznových jadier patrí medzi  najsilnejšie prirodzené  antioxidanty, ktorý je bohatý na bioaktívne látky ako sú bioflavonoidy, nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny skupiny B a vitamín E, minerály ako fosfor, draslík, vápnik a magnézium.  Ako jeden z mála olejov dokáže regulovať mastnotu, takže nezanecháva na vlasoch mastný film. Ďalšie na vlhkosť bohaté zložky významne  zlepšujú zadržiavanie vody vo vlasových vláknach a zanechávajú vlasy hodvábne jemné. Obsiahnutý hodváb zvyšuje lesk vlasov a zlepšuje ich pružnosť a štruktúru. Sérum je vhodné na suché, krepovité, ale i chemicky ošetrované vlasy so sklonom ku krepovateniu.