Aktuálne informácie
Ku každej objednávke nad 80 €
dopravné zadarmo.
K objednávke nad 80 € získate
atraktívny darček.

TIPY, AKO UVOĽNIŤ STRES A UPOKOJIŤ MYSEĽ A TELO

Obdobie prichádzajúcej jari má vždy svoje kúzlo. Lenže tentokrát je to naozaj iné a po dlhom roku, kedy sa naše životy zmenili doslova zo dňa na deň a my musíme čeliť mnohým neznámym a nečakaným výzvam, je táto doba viac stresujúca než kedykoľvek inokedy. Preto je práve teraz zvlášť dôležité vedieť sa zastaviť a dopriať si trochu oddychu a relaxácie. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako sa o seba starať a ako seba a svojich blízkych zbaviť stresu a uvoľniť napätie. My pre vás máme aspoň zopár tipov, ktoré určite stoja za to vyskúšať.

 

ZAPOČÚVAJTE SA

 

Je dokázané, že hudba má veľmi priaznivý a hlboký dopad na našu náladu a správanie. Môže vám pomôcť prebudiť kreativitu a energiu, zlepšiť náladu, ale i pomôcť pri lepšom zaspávaní. Mnohé štúdie preukázali, že hudba v správnom tempe a rytme pomáha upokojiť telo i myseľ. Neurológovia vo Veľkej Británii dokonca objavili desať skladieb, ktoré sa radia k najviac uvoľňujúcim a dokážu znížiť úzkosť až o 65%. Ktoré sú to skladby?

 

  • “We Can Fly” od Rue du Soleil (Café Del Mar)
  • “Canzonetta Sull’aria” od W. A. Mozarta
  • “Someone Like You” od Adele
  • “Pure Shores” od All Saints
  • “Please Don’t Go” od Barcelona
  • “Strawberry Swing” od Coldplay
  • “Watermark” od Enya
  • “Mellomaniac (Chill Out Mix)” od DJ Shah
  • “Electra” od Airstream
  • “Weightless” od Marconi Union

 

VYUŽITE SILU AROMATERAPIE

 

Pokiaľ si budete chcieť vytvoriť také prostredie, ktoré podporí správnu relaxáciu a kvalitný oddych, je dobré sa zamerať tiež na rôzne vône a aromaterapiu. Čuch je totiž priamo spojený s oblasťami v mozgu, ktoré spracovávajú emócie. Je to jeden z dôvodov, prečo často máme určitú vôňu spojenú s nejakou spomienkou. Rovnako ako hudba a určitý rytmus v nás vyvolávajú nejakú náladu alebo správanie, tak i vône spôsobujú množstvo pozitívnych reakcií. Preto keď vyberáte kozmetické produkty alebo trebárs vonnú sviečku, nepodceňujte ich vôňu.

Jeden z najúčinnejších olejov, ktorá sa využíva v aromaterapii a je veľmi účinný pri infekciách horných a dolných dýchacích ciest, je eukalyptus. Pomáha pri vykašliavaní a celkovo posilňuje telo, pôsobí proti kožným baktériám a kvasinkovým infekciám, a pomáha uľaviť od svalových bolestí. Ďalší, veľmi stimulujúci s protizápalovou vôňou je zázvor, ktorý dokáže výrazne uvoľniť únavu a svalové bolesti či napätie. Pokiaľ si teda chcete dopriať tú najlepšiu starostlivosť, ktorá zároveň uvoľní vaše telo i zmysly, využite SPA aromaterapeutické produkty, ktoré dokážu oboje. Našimi aktuálnymi favoritmi sú Telový peeling so zázvorom a eukalyptom, vďaka ktorému bude vaša pokožka krásne jemná a hladká, a Masážny krém so zázvorom a eukalyptom, ktorý vaše telo dokonale uvoľní a dodá tú najlepšiu výživu. Dokonalou čerešničkou na tortičke je potom osviežujúci Hyaluron šampón s jedinečnou receptúrou obsahujúci nielen zázvor a eukalyptus, ale i hydrolyzovanú kyselinu hyalurónovú, aloe, morské riasy a ďalšie prísady, ktoré upokojujú a osviežujú pokožku hlavy, povzbudzujú zmysly, hlboko čistia, hydratujú a vyživujú vlasy a prepožičiavajú im zdravým žiarivý a bohatý vzhľad.

 

A pokiaľ ste predsa len trochu skeptickí ohľadne rôznych vôní v kozmetických produktoch, ale chcete vašej pokožke dopriať to najlepšie, vašim hrdinom by mohol byť Royal Jelly spevňujúci telový krém bohatý na materskú kašičku a ďalšie luxusné ingrediencie. Tento produkt patrí právom už celé roky medzi najobľúbenejšie produkty JAFRA a dodá vašej pokožke nielen potrebnú hydratáciu, ale i výživu.